Warsong Commander ve Patron Warrior’a Üzücü Haber !

Blackrock Mountain Adventure ile oyuna eklenen Grim Patron Warrior oyunculara  ilaç gibi bir kart olmuştu. Bu kartın gelmesiyle birlikte ortaya Patron Warrior adında yeni bir deck metaya sert bir giriş yapmıştı. Ayrıca bu tür Ranked game ve büyük HearthStone turnuvalarının vazgeçilmezi konumuna gelmişti. Bu kartın ve türün oyuna en büyük etkisi komboları olmuştu.

Eğer Blackrock Mountain Adventure çıkmadan öncede oyunu oynayanlar varsa ki kesinlikle vardır farkı rahatça anlayabilirler. Aranızda Patron Warrior türünü kombolarını özellikle “One-Turn-Kill” olayını bilenler ve bu kombo’dan çok çekenler varsa ne demek istediğimi daha net anlayacaklardır. Kombo’nun olayı basitçe rakibe bir turda +30 hasar vererek oyunu kazanmak. Tabii ki bu illa ki 30 damage direkt olmak zorunda değil daha az hasarlar bile gayet insanı bıktırır derecede. Komboyu daha detaylı görmek için bu adrese girmeniz yeterli.

Bu komboyu yapmak için sadece Grim Patron gerekmiyor. Ayrıca bu komboda büyük önem taşıyan  Warsong Commander denilen karta da ihtiyacımız var. Bu kart komboyu gerçekleştirmemiz için büyük önem taşımakla birlikte bizi zor anlarda da kurtarabiliyor. Fakat maalesef Warsong Commander kartına nerf geliyor. Herkes illa nerf gelicekse grim patrona gelsin derken ne yazık ki nerf yiyen Warsong Commander oldu.

Warsong Commander nerf gelmesini ilk duyuran Blizzard Comminty müdürü Zeriyah yaptı. Duyuruya göre Warsong Commander nerflendikten sonra artık 3 attack ve altındaki minionlara charge veremeyecek onun yerine charge’lı minionlara +1 attack verecek. Grim Patron ve Frothing Berserker üzerinde de dengeleme çalışmaları yapılacağı açıklandı.  Önümüzdeki hafta yayımlanıcak olan yamayla birlikte değişiklikleri göreceğiz. Blizzcon 2015 Hearthstone Turnuvasında oyuncuları nasıl destelerle çıkacağı ve nasıl stratejiler izleyeceği bu değişiklikle birlikte merak konusu oldu. Bakalım oyuncuları neler yapacağını ilerleyen tarihlerde göreceğiz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super