Warlock’lara daha fazla güç, özgürlük!

Namorkeil adlı reddit kullanıcısının güzel bir fikri ortaya attığını gördük. Eh, tabi kii sizinle paylaşmadan  da duramadık. World of warcraft oynayan oyuncularımız bilir, oyunda her classın kendisine ait özel 3 yada 4 “talent ağacı” vardır. Hepsi birbirinden farklı artılar ve eksiler taşır. Örneğin bir Paladin oynuyorsanız, Protection (Tank), Holy (Healer) ve Retribution (Damage) ‘dir.

Namorkeil Hearthstone’da bu yüzden dikkat çeken bir duruma değinmiş. World of Warcraft oyununda Warlock’ların 3 talent seçeneği vardır. Destruction (çokça ağır damage), Demonology (farklı demonlar) ve Affliction (zamanla hasar verme) bu talentların isimleridir. Hearthstone’da bolca “Demonologhy” olsa da “Affliction” ve “Destruction’a” o kadar yer verilmediğini söylemiş.

Namorkeil, Curse of Rafaam’ın Affliction Warlock’ların curse/DoT’larına yoğunlaşmasının ve karşı tarafın elini zora sokacak kartların çoğalmasının daha farklı bir tat vereceğini düşünüyor. Bunun içinde yapımcılara bir kaç örnek hazırlamış;

  • [Curse of Tongues]: (4) mana – “Rakibinize [Speak in Tongues] kartını verir. Rakibiniz bu kartı tutarken (2) fazla mana harcar” Bu büyü 2 manaya karşılık elden çıkarılır. (efektini de sayarsak temelde 4 mana). World of Warcraft’ta , Curse of Tongues hedefin olağanüstü bir şekilde yavaşlamasına neden olur (ayrıca Demonic dilinde konuşmanıza sebep olur).

  • [Curse of Enfeeblement]: (3) mana – “Rakibinize [Enfeeblement] kartını verir. Rakibiniz bu kartı tutarken, minyonları -1 attack ve -1 spell damage’e sahip olur.” World of Warcraft’ta, bu curse, hedefin daha az damage vurmasını ve ayrıca büyülerinin çok daha fazla mana harcamasını sağlar.

  • [Curse of the Elements]: (2) mana – “Rakibinize [Cursed Elements] kartını verir. Rakibiniz bu kartı tutarken, siz+1 spell damage kazanırsınız.”World of Warcraft’ta , Curse of the Elements hedefin %5 daha fazla damage almasına neden olur.

  • [Bane of Agony]: (5) mana – “Rakibinize [Agony] kartını verir. Rakibiniz bu kartı tutarken ellerinin sonunda 5 damage alırlar” Bu büyü zamanla artan bir damage veren DoT’tur. Ne yazık ki Namorkeil bunu söyleyecek daha iyi bir yol bulamadığını da not düşmüş.

  • [Bane of Havoc]: (8) mana – “Rakibinize [Havoc] kartını verir. Rakibiniz bu kartı tutarken, minyonlarının hedefine vereceği damage’i sahibine yansıtır ” Bu büyü World of Warcraft’ta, bir hedefe damage vermenizi sağlar.

Şu anda Hearthstone’da Demonology odaklı, sadece bir kaç Affliction ve Destruction esintisine sahip Warlocklar ile oynuyoruz. Namorkeil, son ikisine bir kaç ekleme yapılması ve bir kaç kart daha eklenmesinin oyunun tadını değiştireceğini düşünüyor.

İşte böyle! Hearthstone’da ki Warlock’ların eksikliğini tamamlanması açısından yararlı bir bakış açısı olmuş. Biz oldukça yaratıcı bir fikir olduğunu düşünüyoruz, sizin fikirlerinizi de bekliyoruz.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super