Gelmiş geçmiş en ama en muhteşem 5 silah(!)

Neler geldi neler geçti video oyunları ile birlikte hayatımızdan… Şüphesiz bir çok oyunda bir çok silah gördük ama işte hayatımıza girmiş ve gerçekten unutmamamız gereken 5 muhteşem silah! 

Dikkat bu yazı yoğun derecede iğneleme içermektedir.

5. GTA 1- 2 – Pistol

GTA’ yı çok fazla anlatmamıza gerek yoktur diye düşünüyorum. Araba hırsızlıkları, kirli görevler ve daha bir çok illegal işleri çevirdiğimiz efsane oyunumuz GTA 1 ve 2’de bir silah var ki, bu silahı anlatmadan geçemezdik. GTA 1 ve 2’de özellikle çok güzel olan bu muhteşem silahımız, nişan alma konusunda bir harika olup, kullanılabilirlik açısından da gerçekten mükemmeldir.


4. Dead Rising 2’deki herhangi bir silah!

Dead Rising… Her taraf zombilerle çevrili, bir grup insan, kocaman bir alışveriş merkezi ve bir yaşam mücadelesi. 5 yıl aradan sonra buluştuğumuz Dead Rising 2’deki tüm harika silahlarla zombileri mahvetmeye devam ediyoruz. Neredeyse zombilerin tırnaklarını bile kıramadığımız bu harika silahlar ile Dead Rising 2 ve tüm silahları listede 4 numarayı alıyor.


5 silah bubble gun

3. Just Cause 2 – Bubble Gun(Fazla Başarılı)

GTA’ ya fazlasıyla benzeyen Just Cause, etrafa amaçsızca verdiğimiz zarar ile bizi fazlaca rahatlatan ve stresimizi azaltan, keyif alabileceğimiz, güzel bir oyunumuz. Özellikle Bubble Gun silahımız oyundan çok daha fazla keyif almamızı ve eğlenmemizi sağlıyor bizce. Neden listede 3. sırada olduğunu açıklamamıza sanırız ki gerek yok.


5 silah dead space

2. Dead Space 3 – Flame Thrower/ Cannister Launcher

Harika bir atmosfer, güzel bir hikaye ile korku dolu bir oyun. Çıkan 3. serisi ile ilgili sevenlerinden pek çok eleştiri aldı ancak korku oyunları denildiğinde hala aklımızda olmayı başarmış bir oyun. Flame Thrower silahı hem görsel hem de veremediği hasar anlamında eminiz ki hepimizi tatmin ediyor hatta eğlendiriyordur. Flame Thrower güzel, özel. Flame Thrower gibi olun. Eğlenmeye bakın!


 1. Goldeneye – Klobb

Evet, yılların 007 James Bond’ u, Goldeneye’ı! Yapmışlar abi, böylesine hasar veren, tek atan silahı gerçekten yaptılar. Ne diyelim? Pek sevgili Klobb’umuz muhteşem performansı ile listede birinci sırada olmayı tabii ki hak etti. Bilen bilir, bilmeyen mutlaka bir baksın deriz.

İstediğiniz “Top 5” konularını bizlere Facebook üzerinden özel mesaj yolu ile iletmekten çekinmeyin. Ben Canyou, Top 5 serileriyle sizlerle birlikte olmaya devam edeceğim. Beğendiğiniz içerikleri paylaşmayı unutmayın!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super