Team Huma’nın Ekonomik Sorunları Santorin’e Mal Olacak!

Team Huma’nın ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalması üzerine çözüm Santorin üzerinden bulunmuş olabilir! Ama tabii ki bu olay ekip uyumuna büyük bir zarar verebilecek düzeyde.

Team Huma ve eski Team SoloMid ormancısı Lucas “Santorin” Tao Kilmer Larsen gelecek haftalarda Kuzey Amerika’nın challenger seviyesindeki takımı “Ember”a katılacak. Huma ile olan aktif kontratı ise bu haftanın başında Team Elemental şirketi tarafından satın alınmış durumda bulunuyor!

Bu transfer ile birlikte Santorin, Ember’ın eski ormancısı Juan “Contractz” Garcia’nın yerini dolduracak. Böyle bir karar alınmasının nedeni ise LCS’de oynamak için bütün takım üyelerinin 17 yaşından büyük olmalarının gerekmesi ama maalesef Garcia yılın sonuna kadar 17 yaşını doldurmuş olmayacak. Garcia için kesin olmayan ama Ember’ın “Ember Academy” adını vererek duyurduğu şey ise büyük ihtimalle Garcia etrafına kurulacak ve  birkaç hafta içinde LCS’e gidecek yetenekte bir başka as challenger takımının oluşturulacağı. Takımın Garcia’ya bu kadar değer vermesi bizi cidden sevindirdi.

8070afcc386eb7c1b790c6b3c1ff970b

Team SoloMid’i bu sezon arasında bırakan Santorin hakkında farklı fikirler öne sürülse de tecrübeli oyuncu sonunda Team Huma’ya katılarak noktayı koymuştu ama şimdi Huma, hareket etmesini dahi zorlayan birkaç finansal sorunla karşı karşıya. Öyle ki Berlin’de ki playofflar için kalacak otel parasını, yabancı oyuncuları ve personeli için vize ücretini bile karşılayamayacak. Bu olaylar bir yandan takım sahibini bir yandan yönetim ve oyuncularının haklı telaşına yol açıyor.

En önemlisi ise Huma takımında yer alan Türk oyuncumuz Holyphoenix de bu durumdan etkilenebilir.

Huma’nın geleceği Riot Games’in hala devam eden araştırmasına bağlı. Hoşnutsuz oyuncular için iyi bir teklif gelebilir ya da hiçbir şey olmaz ve oyuncular mevcut kontratlarına göre yaşamaya devam ederler.

Santorin için yolun devamında işlerinin yolunda gitmesini umut ediyoruz. Umarız ki Ember’da güzel başarılara imza atar. En büyük isteğimiz ise Huma’da yer alan Holyphoenix’in kariyerine iyi şekilde devam etmesi.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super