Riot Games – Team Huma Soruşturmaları Çözüldü!

Riot Games, Team Huma’nın sahibi Behdad Jaafarian hakkında açtığı soruşturmayı düşürecek gibi duruyor. Soruşturmanın sebebi ise çoğunuzun bildiği gibi oyuncu ve personel ödemelerinin zamanında yapılmaması. Zor durumdaki takımı sahibi, bu durumda sıyrıldığını hatta oyunculara, Challenger Series için yazdığı mektubu da paylaşacağını söylüyor.

Jaafarian’ın oyuncu ve personel ödemelerini iki haftadan fazla geciktirdiği, oyunculara yeteri kadar destek olamadığı, hatta Berlin’de ki tercüme ofisi ve avukat gibi temel finansal ihtiyaçları bile karşılayamadığı öne sürülmüştü. Ayrıca yönetimin oyuncuların sözleşmelerinde bile sahtecilik yaptığı, sözleşmelerin kurallara uygun olmadığını ve yeniden yazmak zorunda kaldığı da ortaya çıkmıştı.

Şubat ayında Riot Games Jaafarian’ın iş ilişkileri ve takımı hakkında soruşturma açtı. Bu soruşturma sonunda düştü ve Team Huma ekibi ile takımın sahibi Jaafarian rahat bir nefes aldı. Soruşturmanın düşmesinde ise en büyük etkenin delil yetersizliği olduğu ortaya çıktı. Jaafarian ve takımı böylece herhangi bir yasal ceza ile karşı karşıya kalmayacak.

Sadece bu olayları yaşayanlar Team Huma değil. 24 Haziran tarihinde,  Renegades takımının sahibi Chris Badawi, Team Liquid oyuncularına rüşvet verdiği iddiası ile takım yöneticiliği görevinden kalıcı olarak atıldı. Tıpkı sonrasında benzeri bir sebepten dolayı atılan Team Dragon Knights yöneticilerinden Chris Shim gibi.

Jaafarian’ın hala yöneticisi olduğu Team Huma en yakın maçını Berlin’de Inspire Esports ile karşı karşıya gelerek oynayacak. Yeni jungler Rudy “Rudy” Beltran’ın ise kendisini tam olarak bu maçta göstermesi bekleniyor.

Team Huma demişken Holyphoenix demeden geçmeyeceğiz tabii ki yine. Umarız takımca rakiplerini yenerek çok iyi yerlere gelmeye devam edecekler!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super