Şampiyonluk Ligi: 2016 Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün Özeti

League of Legends Şampiyonluk Ligi: 2016 Kış Mevsimi’nde 6. Hafta, bugün oynanan karşılaşmalar ile başladı. 

Haftanın açılış maçında bu sezonun flaş ekibi Team Aurora ile sezona beklenen başlangıcı yapamayan Team Turquality karşılaştı. Maça daha etkili başlayan Aurora, maçın başındaki bu iyi performansını tüm maç devam ettirdi ve TT’yi 10-4 mağlup etti. Bu sonuçla Aurora ŞL’deki 7. galibiyetine ulaşırken TT ligdeki kötü gidişine bu maçta da dur diyemedi.

Günün ikinci mücadelesinde Beşiktaş.OHM ile HWA Gaming karşılaştı. Beşiktaş.OHM zorlu rakibi karşısında sergilediği iyi performansla 13-4 galip geldi. Ligin zirvesini etkileyecek bu mücadelenin ardından iki takımda 11 maçta 7 galibiyete ulaşmış oldu.

Günün bir diğer maçında ligin dibinde yer alan iki ekip, NumberOne ile Çilekler karşılaştı. Kaybedenin lig sonuncusu konumuna geleceği karşılaşmayı Çilekler, 10-6 skorla kazanmayı başardı. CLK, bu galibiyetle birlikte ligdeki 3. galibiyetini alırken NR1, aldığı 2 galibiyetle adeta ligin sonuna demirlemiş oldu.

Günün merakla beklenen karşılaşmasında haftaya lider giren Dark Passage ile geçtiğimiz haftayı 2’de 2 ile kapatan ‘rüya takım’ SuperMassive karşılaştı. Kaan “Naru” Bıçak, yıllarca kaptanlığını yaptığı DP’ye bu maçta ikinci kez rakip olurken karşılaşmayı mükemmel bir takım oyunuyla Dark Passage, 20-7 kazandı. DP, aldığı bu önemli galibiyetle Şampiyonluk Ligi’ndeki 8. galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü. SuperMassive ise bu yenilgiyle birlikte 11 maç sonunda 6 galibiyette kalmış oldu.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super