Şampiyonluk Ligi: 2016 Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Özeti

League of Legends Şampiyonluk Ligi: 2016 Kış Mevsimi’nde 5. hafta bugün oynanan maçlar ile başladı. 

Günün ilk maçında hala “rüya takım” görüntüsünden uzak olan SuperMassive, lig sonuncusu Çilekler’i şu ana kadar Şampiyonluk Ligi’ndeki en düşük skorla biten maçta 4-0 mağlup etti ve 9 maç sonunda 5 galibiyete ulaştı. Çilekler ise bu mücadelede kötü gidişe dur diyemedi ve ligdeki 8. yenilgisini aldı.

Günün ikinci mücadelesinde Team Turquality ile Beşiktaş.OHM karşı karşıya geldi. Maça daha iyi başlayan TT, bu haftaya lider başlayan Beşiktaş’ı 11-5 ile mağlup etmeyi başardı. Bu sonucun ardından Beşiktaş.OHM, liderliği Dark Passage’a kaptırırken Team Turquality, Şampiyonluk Ligi’ndeki 4. galibiyetini almış oldu.

Günün bir diğer karşılaşmasında ligin diplerinden sıyrılamayan NumberOne ile şu ana kadar beklentilerin üstünde bir performans sergileyen Team AURORA karşılaştı. Oldukça çekişmeli ve zevkli geçen mücadelede galibiyete 9-7‘lik skorla Aurora ulaştı. Bu sonucun ardından NR1, 2 galibiyette kalırken Aurora 5. galibiyetini almış oldu.

Kazananın lider olacağı günün son maçında Dark Passage, HWA ile karşılaştı. Bol skorlu geçen maçta DP, HWA’yı 17-11 mağlup etti ve 7. galibiyetine ulaşarak liderliğe yükseldi. HWA ise bu yenilgiyle birlikte 6 galibiyette kaldı ve liderlik şansını tepmiş oldu.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super