Şampiyonluk Ligi: 2016 Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Özeti

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2016’nın 5. haftası bugün oynanan karşılaşmalarla sona erdi.  

Günün ilk karşılaşmasında 5. haftaya galibiyetle başlayan Team Aurora ile 5. haftanın ilk gününü lider kapatan Dark Passage karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar DP’yi baskı altına alan Aurora, 23-4 gibi farklı bir skorla galip oldu ve unutulmaz bir galibiyete imza attı. Bu sonuçla birlikte Aurora 5. haftayı 2’de 2 ile kapatırken Dark Passage Şampiyonluk Ligi’ndeki 3. mağlubiyetini aldı.

Günün ikinci mücadelesinde SuperMassive ile NumberOne karşılaştı. Bu sezonun en düşük skorla biten karşılaşmalarından biri olan mücadelede SuperMassive, NumberOne’ı 5-1 mağlup etmeyi başardı. Supermassive aldığı bu galibiyetle Şampiyonluk Ligi’ndeki 6. galibiyetine ulaşırken NR1, 10 maç sonunda 8. yenilgisini almış oldu.

Günün üçüncü maçında ligin dibine demir atan Çilekler ile liderliği DP’ye kaptıran Beşiktaş.OHM karşılaştı. Çilekler, güzel bir takım oyunu sergileyerek Beşiktaş’ı 12-10 mağlup etti ve ligdeki 2. galibiyetini aldı. Beşiktaş.OHM ise CLK karşısında ligdeki 4. yenilgisini aldı ve bu haftayı lider tamamlama şansını kaybetmiş oldu.

5. Hafta’nın kapanış mücadelesinde HWA Gaming ile Team Turquality karşı karşıya geldi. Toplam 42 dakika süren ve müthiş bir çekişmenin yaşandığı karşılaşmada HWA zor da olsa 12-11’lik skorla galibiyete uzanan taraf oldu. Bu galibiyetle birlikte HWA, 10 maçta 7 galibiyete ulaşırken TT, 4 galibiyette kalmış oldu. Bu sonuçlarla birlikte Şampiyonluk Ligi’nde 6. Hafta geride kalırken puan durumu şu şekilde oluştu:

  1. Dark Passage 7-3
  2. HWA Gaming 7-3
  3. Beşiktaş.OHM 6-4
  4. SuperMassive 6-4 
  5. Team AURORA 6-4
  6. Team Turquality 4-6
  7. NumberOne 2-8
  8. ÇİLEKLER 2-8
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super