“Riot Sebebi Neydi Ki?” Dedirten 8 Şampiyon Kostümü

Bu kostümler gerçekten garipler. Şayet aşağıda yazdıklarıma göz attığınızda inanın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hepsi saygıyı hak ediyor ancak benim bahsettiğim şey, şampiyonlar ile kostümleri arasındaki garip bağdaşmazlık. Uyumsuzlukta diyebiliriz buna. Hepsinin bir anlamı var, bir göndermesi var biliyoruz ama “Riot Sebebi Neydi Ki?” demeden de geçemiyoruz bazılarını.

İşte belki sizin de içten içe de olsa yadırgadığınız, belki size “Tamam abi güzel de yanii..” ile başlayan cümleler kurdurtan şampiyonlar ve kostümleri;

NidaleeHizmetçi Nidalee

Yaban, asi, hırçın kızımız Nidalee. Şimdi yaban hayatını bu kadar seven bu kızımıza hizmetçi kostümü olmuş mu sizce? Ayıp değil mi? Nidalee’yi nasıl evcilleştirmişler böyle, inanılır gibi değil. Büyük başarı. Tebrikler ama Nidalee’ ye hizmetçi kostümü olmamış, yakışmamış. Ben onun yaban halini daha çok seviyorum.


RyzeRyze Amca

Ben Ryze’ı mor, kırmızı görmeye alıştım diye sanırım. Bilmiyorum. İnsan hali için kötü olmuş diyemem ama çokta beğenemedim. Tamam insan oldun Ryze ama paraya hangi ara bu kadar önem vermeye başladın sen? Çok üzdün be Ryze…


morganaBıçakların Hanımı Morgana

Kostüm güzel, güzelliğine diyecek bir şey yok. Hem zaten hepsi güzel bence.

En sevdiği karakter Morgana olan bir insan olarak Morgana’nın kostümlerini severim. Zaten yalnızca 3 kostümü satın alınabilir durumda şu anda, buna da ayrı bozuluyorum. Artık yeni bir kostüm gerek sanki Morgana’ya. Neyse konumuza dönelim. Şimdi bu kostüme “Bıçakların Hanımı Morgana” denilmişte, ben kostüme baktığımda bıçakların hanımı göremiyorum. Kanatlarında, eteğinde ve ellerinde bıçaklar var da, bi olmamış. Büyücü şampiyon sonuçta, neden bıçakların hanımı olsun? Büyülerin Hanımı kostümü falan yapsaydınız daha mantıklı olurmuş sanki.


taricBeşinci Çağ Fedaisi Taric

Sevimlisin Taric ama sanki pembe senin rengin değil. Bi yakışmamış, seni açmamış sanki. Hadi pembe giydin, o dizlerine kadar giydiğin kürk nedir? Birilerine bir imada bulunuyorsun sanki(?) Başındaki aksesuarından ve elindekilerin model ve renginden bahsetmek bile istemiyorum. Bir dön bak kendine. Neden? Sen şövalyesin! Kantaşı Taric kostümü ne güzel oldu bak, bir de buna sonra. Ne hale getirdiler seni be Taric?


Riot Sebebi Neydi Ki DrMundoHavuz Partisi Mundo

Dr. Mundo! Birazcık şapşal ve sevimli de aslında. Sanırım(!) Dili hep dışarıda olduğu için, büyüyemeyen bir tarafının olduğunu düşünüyorum. Esasında ürkütücü bir şampiyonumuz Mundo. İş adamı Mundo kostümü olmuştu ama Havuz Partisi biraz fazla oldu gibi. Belki boynundaki çiçek yüzünden, belki de deniz şortu. Acaba bana fazla sevimli geldiği için ve rakiplerimi korkutamayacağımı düşündüğüm için mi garip olduğunu düşünüyorum bu kostümün?


Riot Sebebi Neydi Ki Braum_2Ringlerin Kaplanı Braum

Braum’un o bıyıkları ile taktığı kedi maskesi hiç yakışmış mı? Rica edeceğim bir bakın. Braum iri, sevimli babacan bir destek şampiyonumuzdu benim için. Tamam hala güçlü kuvvetli, kasları yerinde. El Toro Mexican Wrestler diyorsunuz ama nedense o maskeyle pek güvenilesi gelmiyor bana. Gülüyorum. Hani olmasaydı da olur muydu sanki? Bilemedim.


Riot Sebebi Neydi Ki DariusOkullu Darius

O kadar Darius kostümü var, Okullu Darius olur mu hiç? Okullu Ahri olur, Okullu Ekko olur, Okullu Vladimir olur da. “Okullu” Darius’ a yakışmamış. Noxus ordusunun savaşta bilenmiş, en korkutucu savaşçısı diyoruz, daha yüce bir sembol yok diyoruz. Hadi okul müdürü olsa tamam da okullu olmamış ya!


Riot Sebebi Neydi Ki Aatrox_1Adalet Işığı Aatrox

Aatrox sizce de ürkütücü bir karakter değil mi? Kılıcı, karşısına düşen rakiplerin kanını içerek Aatrox’u güçlendiriyor. Nasıl ürkütücü olmasın? Peki olmuş mu Aatrox’ a o kadar renkli kostüm hiç? Çok gösterişli ve güzel. Resmen gözümü alıyor. Korkamıyorum yani o kostümle Aatrox’tan . Bu yüzden olmamış gibi geldi bana. Baksınıza çok parlak ve gösterişli değil mii?

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super