Pyth MLG Colombus’a Yetişmeye Çalışıyor!

Ninjas in Pyjamas takımının önemli oyuncularından biri olan Jacob ”Pyth” Mourujärvi, MLG Colombus’un en önemli günü olan ilk günü kaçıracak gibi gözüküyor. Bu olayın yaşanmasının sebebi ise çoğu oyuncunun yaşadığı vize ve ABD göçmenlik sorunları.

Yaşanan sorunlara rağmen Pyth turnuvanın ikinci gününde takımıyla birlikte olabilecek gibi gözüküyor. Yine de Valve ve MLG tarafından belirtilen bazı şartlar dolayısıyla olayın sonucu hala belli değil. MLG tarafından belirtilen şartların ana teması, turnuva başladığında oynanılan ve belirtilen kadronun turnuva boyunca bir daha değiştirilemeyeceği. Tabii yaşanan problemlere göre bu kuralların esnetilmesi mümkün.

Pyth

Yaşanan Pyth sorununu çözmenin en kolay yollarından biri de takımın başında şuan koç olarak bulunan Björn “Threat” Pers’in sadece ilk gün için takımla birlikte maçlara çıkması. Tabii ki bu olayın da bazı negatif yönleri bulunmakta. Eğer MLG kuralları işlenir ve NIP turnuvaya başladığı kadroyu değiştiremezse turnuva boyunca Threat takımın 5. oyuncusu olmak durumunda kalacak. Eğer NIP bu olayın yaşanmasını istemiyorsa ne yazık ki ilk gün için maçlara 4 kişi çıkmak durumunda kalacak, tabii eğer kurallar esnetilmezse.

Büyük ihtimalle Threat’in 5. oyuncu olacağı NIP ekibi ilk maçlarını son zamanlarda bir hayli güçlenen FlipSid3 Tactics’e karşı oynayacak. Eğer bu maçtan galip çıkmak istiyorlarsa görünüşe göre Threat ile bir hayli çalışmaları gerekecek.

Bir çok taraftara sahip ünlü takımın şuanda eli kolu bağlı bir şekilde Valve ve MLG tarafından gelecek resmi kararı beklemesi gerekiyor. Böylece 5. oyuncu olarak kimi oynatabileceklerini veya kimseyi oynatmayacaklarını belirleyebilirler. Emin olunan ise tek bir konu var sadece bu maç bile dengeleri çok fena bir şekilde değiştirecek.

Threat ile birlikte NIP kadrosu şu şekilde yapılanacak:

Christopher “Get_RiGhT” Alesung
Patrik “f0rest” Lindberg
Richard “Xizt” Landström
 Adam “Friberg” Friberg
Björg “THREAT” Pers (geçici)

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super