Orlando Pirates Futbol Takımı da FIFA’da!

İlk önce FİFA ardından üç büyük eSpor oyununda da varız! Orlando Pirates’ın ilk açıklaması bu şekilde oldu.

Takımın sitesindeki yazıda; “eSpordaki ilk yılımızda, Orlando Pirates olarak tüm enerjimizi ve odağımızı Electronic Arts’ın FIFA oyununda tutacağız ve espor kategorisinde ilerlemek için ileride Counter-Strike, League of Legends ve/veya DOTA gibi bu segmentteki büyük oyunlarda da varlığımız olacaktır.”

Takımın Marka Geliştirme Müdürü, Tokoloho Moeketsi’nin yorumu ise; “Espor endüstrisi hızlı yükselmekte ve Güney Afrika bölgesinde henüz keşfedilmemiş büyük bir yetenek havuzu var.” dedi.

FIFA’nın profesyonel oyuncularından ve Orlando Pirates Fifa takımının kaptanı Abubakar Akhalwaya; “Bu yolculuk klüple aramızda üç senemizi aldı. Bu yeni maceranın ve Orlando Pirates eSpor ailesinin bir parçası olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Orlando Pirates eSpor takımı yeni kurulmuş olsa dahi üç oyuncusunun geçmişte büyük başarıları bulunmakta. Orlando Pirates’ın başarı konusunda herhangi bir soru işareti olmadığı kesin. Takımın en genç üyesi Mohamed “Kingcjii” Alioune Diop 2000’li genç bir esporcu olmasına rağmen ülkesinde birçok başarısı bulunmakta. Takımın kaptanı Piratesabu ise 1985 doğumlu ve 2008’den itibaren birçok major etkinlikte başarıları bulunmakta ve 2014’te Güney Afrika ulusal FIFA şampiyonu olarak kendini kanıtlamıştı. Takımın üçüncü üyesi ile 1993 doğumlu Weiming “Daweisauce” Chen, Chen Kore’den transfer edilmiş gelecek vaad eden oyunculardan olduğu 2017’deki başarılardan gözüküyor. Orlando Pirates’a League Factory ailesi olarak başarılar dileriz. Umarız ki eSpor endüstrisi bu şekilde hızla büyümeye devam eder.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super