Nautilus Okyanus Diplerinde Hikayesini Yaşıyor

Emek verdiğimiz, o kadar süredir oynadığımız oyunlardan biri daha gerçeklik ile buluşuyor. League Of Legends oyununun ünlü şampiyonu, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir proje ile okyanusun dibini boyladı. Nautilus okyanus derinliklerinde “gerçekten” yaşamaya devam edecek!

Bir oyunun daha gerçeklikle buluşması için hazırlanan bu proje sayesinde, Avustralya’nın temiz ve mükemmel denizi kendine bir efsaneyi daha katmış oldu. Artık bu dalgaların diplerinde balıktan ve madenlerden başka bir şey daha var. Nautilus! 

Evet yanlış okumadınız. League of Legends şampiyonlarından biri olan Nautilus, hikayesine uygun bir şekilde artık suyun altında. Bir sene önce Riot Games projenin gerçekleştiği bölgedeki oyucularına Nautical Temalı bir heykel (aslında yapay bir resif) yapmaları için meydan okudu. Şimdi ise Nautilus suların altını süslüyor.

Tabii bu meydan okumanın altında Riot’ın oyuncularla hazırlamak istediği başka bir plan yatıyordu. Geçen yıl, ocak ayındaki “Uluslararası Okyanus Haftasına” özel olarak dizayn edilen, bazı şampiyonların (Fizz, Gangplank, Graves, Lee Sin, Leona, Nami, Nautlius, Malphite, Renekton, Tristana, Gragas, Kassadin, Kog’Maw, Rengar, Singed, Syndra, Thresh, ve  Ziggs) temalarını içeren oyunların kazanılması ile bu projenin işleyişi planlandı.

Projenin işleyişi ise tam olarak şöyle. Oyuncuların ne tarz oyun oynadıkları, hangi karakterlerle parti kurduklarına dayanarak, ş şampiyonlara puanlar verilmeye başlandı. (Kazanana bir puan ya da takımdaki herkes için şampiyonlara birer puan gibi) Ve Riot Games’in resifi yapmak için ihtiyacı olan 275,000 puana ulaşıldıktan sonra asıl oylama başladı. Resif Fizz mi, Nami mi yoksa Nautilus mu olacaktı?

image

Riot’ın hayal ettiği ve oyuncularına duyurmak istediği bir diğer şey ise resifin deniz yaratıklarına ev olması isteğiydi ve oyuncularına, puanlarını kullanan herkese bir hediyesi daha vardı; bu da sihirdar isimlerinin resifde, denizin dibinde, doğal olarak silinene kadar orada yer alacağıydı.

Biraz süre alsa da Moreton BayAvustralya’da Nautilus’un resifi bir çok çeşit balığa ev sahipliği yapacak ve alanı harika bir “scuba diving” noktasına çevirecek.

Nautilus okyanus diplerinde gezerken biz bu habere ne desek bilemedik ancak bu kadar büyük bir projenin başarıyla gerçekleşmesi ve insanları şaşırtması çok büyük bir başarı. Nautilus’un çapasına sahip olması dileğiyle…

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super