League of Legends ŞL: 2016 Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün Özeti

Yeni sezonu dün itibariyle başlayan League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftası bugün oynanan maçlarla tamamlandı. 

Dün oynanan maçlardan NumberOne, Beşiktaş.Oyunhizmetleri, Team Aurora ve Dark Passage galip ayrılmıştı.

İkinci günün açılış karşılaşmasında dün beklenen oyunu sergileyemeyen ve Beşiktaş’a mağlup olan Supermassive, Çilekler’i zor da olsa mağlup etmeyi başardı.  Çilekler, Şampiyonluk Ligi’nde oynadığı ilk 2 maçı da kaybetmesine rağmen 2 maçta da umut verici bir oyun sergiledi. “Rüya takım” Supermassive ise bu galibiyetle Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk galibiyetini almış oldu.

Günün ikinci karşılaşmasında ilk gün NumberOne’a boyun eğen HWA Gaming ile Team Turquality’i geçen Dark Passage karşı karşıya geldi. Maç boyunca üstünlüğü elinde bulunduran HWA, DP’yi iyi bir oyunla mağlup etmeyi başardı ve bu sonuçla birlikte galibiyetle tanışmış oldu.

Günün bir diğer maçında ise ilk günü galibiyetlerle kapatmış olan iki ekip, NR1 ve Team Aurora karşı karşıya geldi. Lige bu sezon yükselen Aurora, lige HWA galibiyetiyle başlayan NumberOne’ı etkili bir oyun ile mağlup etti ve Şampiyonluk Ligi’ne flaş bir başlangıç yaptı.

Birinci haftanın kapanış maçında geçtiğimiz gün Supermassive’i büyük bir sürprize imza atarak mağlup eden Beşiktaş.Oyunhizmetleri ile ŞL’ye beklediği girişi yapamayan Team Turquality karşılaştı. Maçı adeta domine eden ve Beşiktaş.Oh’ye bariz bir üstünlük kuran TT, çok iyi bir takım oyunuyla maçtan galip ayrıldı ve birinci haftayı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile noktaladı. Beşiktaş ise Supermassive’i mağlup ettiği maçtaki performansından uzak bir oyun sergileyerek maçı kaybetti ve haftayı mağlubiyet ile kapatmış oldu.

Bu sonuçların ardından Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftasındaki puan tablosu şu şekilde oluştu:

12540765_1142416455770830_8891901860361605803_n

  1. Team AURORA 2 galibiyet/0 mağlubiyet
  2. Beşiktaş.Oyunhizmetleri 1 galibiyet/1 mağlubiyet
  3. Dark Passage 1 galibiyet/1 mağlubiyet 
  4. HWA Gaming 1 galibiyet/1 mağlubiyet
  5. NumberOne eSports 1 galibiyet/1 mağlubiyet
  6. Supermassive 1 galibiyet/1 mağlubiyet
  7. Team Turquality 1 galibiyet/1 mağlubiyet
  8. ÇİLEKLER 0 galibiyet/2 mağlubiyet 
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super