League of Legends ŞL: 2016 Kış Mevsimi Açılış Günü Özeti

8 Ağustos’taki büyük finalin ardından uzun bir ara verilen League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin yeni sezonu bugün başladı. 

Takımlarda yaşanan önemli değişikliklerle başlayan 2016 sezonunun açılış maçında NumberOne eSports ile HWA Gaming karşılaştı.  HWA Gaming’in maçın büyük kısmını önde götürdüğü maçta NumberOne, maçın sonlarındaki iyi performansıyla galibiyete uzandı.

Günün merakla beklenen maçında kadrosundaki yeni yapılanmayla 2016 sezonuna başlayan Beşiktaş.Oyunhizmetleri ile şimdiden “rüya takım” olarak görülen Supermassive eSports karşılaştı. Beşiktaş’ın geçen sezonki kaptanı Berke “Thaldrin” Demir ile geçen sezon Beşiktaş forması giyen Mustafa “Dumbledoge” Gökseloğlu eski takımlarıyla karşı karşıya gelirken maça favori olarak giren ve ilk maçta neler yapacağı merakla beklenen Supermassive beklenen performansı gösteremedi. Beşiktaş.Oyunhizmetleri ise kendilerinden beklenenin üstünde bir performans sergileyerek maçı kazanmayı başardı.

adsadasa

 

Açılış gününün bir diğer karşılaşmasında, Şampiyonluk Ligi’ne bu sezon çıkan iki ekip, Team Aurora ile Çilekler E-spor Kulübü karşılaştı. İki takımın da bir üst ligdeki ilk karşılaşması olma özelliğini taşıyan maçı Team Aurora kazandı ve Şampiyonluk Ligi’ne galibiyetle başlayan taraf oldu.

Günün final maçında bu sezona büyük kayıplarla başlayan iki ekip, Team Turquality ile son şampiyon Dark
Passage karşılaştı. Sezona 2 yıldan fazla bir süredir takımın kaptanlığını yapan Koray “Naru” Bıçak’ın kaybı ile başlayan son şampiyon DP, Kore bölgesinden 2 takviye ile bir ilke imza atan ve bu yıl şampiyonluğu hedefleyen TT’yi zorlu geçen maçta mağlup etti ve yeni sezona galibiyetle başladı.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super