LCS Playoff Maçları Taraftarları Şaşırtıyor!

Baharın başlangıcı ile birlikte LCS Playoff maçları son buldu. Oynanan oyunlar ardından kesin olan tek bir şey var o da ligi yüksek sırada bitirmenin Playoff maçlarında başarılı olacağınız anlamına gelmemesi. Aynı bizim ligimizde de olduğu gibi. Hem Avrupa hem de Amerika’da gerçekleşen Playoff maçlarında favori olarak gösterilen ve en üstte yer alan takımlar bile kendilerinden çok aşağıda yer alan takımlara yenildiler.

Örneğin Avrupa sahnesinde lig boyunca kötü bir durumda olan Fnatic kendilerinden daha üstlerde bulunan Vitality’i domine ederek 3-1 gibi skorla yenmeyi başardı. Vitality her ne kadar 3. maçta direnmeyi başarsa da diğerlerinde o kadar başarılı olamadı ve Fnatic tarafından beklenmedik bir yenilgiye uğratıldı.

Amerika sahnesinde ise aynı şekilde ligde beklenmedik sonuçlar alan TeamSoloMid Cloud9 ekibini 3-1 skorla yenmeyi başardı. Özellikle transferler sonrasında bu galibiyet taraftarlara çok iyi gelmiştir diye umuyoruz. Aynı zamanda bir çok oyunda kendini göstermeyi başaran Team Liquid NRG Esports takımını 3-0 yendi.

Gelecek haftanın maçları kesinlikle öncekilerden çok daha heyecanlı olacak gibi duruyor. TeamSoloMid çok güçlü bir halde olan Immortals’a, Team Liquid takım içinde önemli değişikler yaşayan CLG’ye, Fnatic G2 Esports’a ve yıldızlarla dolu kadrosu ile Origen ise H2K Gaming’e karşı oynayacak.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super