Katowice HOTS Bahar Finalinde Kazanan Dignitas oldu!

Zorlu geçen bir ekim ayından sonra, Team Dignitas, Katowice Heroes of the Storm Bahar Avrupa Şampiyonasında zafere ulaştı. Team Dignitas Final maçında bu turnuva için favori gösterilen ve bir çıkış yakalayan mYinsanity’i yenerek kupayı kaldırdı.

Final maçında rakibini 3-0 gibi net bir skorla geçen Team Dignitas, takım kaptanı ve destek oyuncusu olan  James ”Bakery” Baker’ın çok yönlü oyunu ve takımı sırtlaması sayesinde zafere ulaştı. Bu zaferin ardından takım evine, tamı tamına $25.000 ile dönerken, katılma hakkı kazandığı Kore Heroes Spring Championship’e gözünü dikti ve ilk Lan kupasını da böylece kaldırmış oldu.

MYinsanity takımı ise finale çıktığı için sevinçliydi. Tabii ki büyük bir sürpriz ile 2. olup ödül olarak 20.000$ almasalar daha mutlu olabilirlerdi fakat takım içerisinde moraller yine de gayet güzel. Çünkü takımın çoğunun kasım ayında bir araya gelerek finale kadar yükselmesi hayranları için büyük bir olay olarak görünüyor ve takdir ediliyor.

heroes-esports-preview

Takıma ocak ayında gelen Lyubomir ”Splendour” Kozlovski ile aynı zamanlarda takıma katılan deneyimli oyuncu Dennis ”HasuObs” Schneider ile takım kadrosu tamamlanmıştı. Avrupa Şampiyonu Natus Vincere ve çok kez Dreamhack Şampiyonu olan Team Liquid de gruplarda başarısız oldu. Ayrıca grup aşamasında Team Dignitas’ın iki kere intikam niteliğinde olan galibiyetlerinden sonra Na’Vi de kaybedenlerin arasında girdi. Ayrıca Dignitas’ın final yolunda ilerlerken Fnatic’i de saf dışı bıraktığını söylemeden geçmeyelim.

Eğer halen takip etmiyorsanız HoTS turnuvalarını da takip etmeyi unutmayın. Çok heyecanlı anlar yaşanıyor. İzlemeyenler veya bilmeyenler pişman olabilir!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super