Hearthstone Tavernasında Yenilikler Var!

Neredese hepimizin bildiği ve çoğumuzun severek oynadığı, e-Spor arenasında bir yıldız haline gelen Blizzard’ın Hearthstone oyununa bütün dengeleri değiştirecek ve bir o kadar da güzel yenilikler geliyor!

Öncelikle gelen yeniliklerin en önemlisi ile başlayalım. Gelecek güncellemeler ile oyun 2 ayrı parçaya 2 farklı format ile ayrılacak. Bu formatlar oyuna yeni başlasanız da, uzun zamandır oynayanlardan biri olsanız da Hearthstone’u taze ve ilgi çekici kalmasını sağlayacak Standart formatı ve bildiğiniz, sevdiğiniz şu an güncel olan ve her şeyi koruyan Wild formatı olmak üzere oyunculara duyuruldu.


Wild

Aslında Wild formatı zaten bildiğimiz Hearthstone için yeni bir isim, çünkü neredeyse her şeyin olabildiği bir format. Wild için sıraya girdiğimizde zaten aşina olduğumuz o eğlenceli Hearthstone oyununa dahil oluyoruz. Zamanla yeni yeni kartlar oyuna dahil oldukça tahmin edilmesi zor Wild oyunları da ortaya çıkabilir tabii ki. Hala görevleri bitirmeye, altın kazanmaya, derece atlamaya, kartları geri almaya, Efsanevi derecesini elde etmeye ve zaten sahip olduğunuz bütün kartları kullanmaya açıksınız, her zaman olduğu gibi. Karşınızdaki oyuncularda da tabii ki sıralamaya göre Wild desteleri ile oynayacaklar.

XFXP670I5JL91454295717088

Standart

Kabaca standart format, bize  yeni çıkarılan Hearthstone kartlarıyla oynatmayı hedefliyor. Oynayacağımız bu yeni formatta Standart destemizi mevcut ve gelecek yılda çıkarılacak kartlarla kurabileceğiz. Yani bu yılın standart formatında “Goblins vs Gnomes” ve “Curse of Naxxramas” kullanılamayacak. Bu da Dr. Boom’un standart modda olmayacağını gösteriyor. Standart formatta bulunmayan kart setleri de artık satın alınamayacak ama bu kartları elde etmek için dust kullanabileceğiz Her yıl olacak bu gibi düzenlemeler Standart formatın sürekli yenileneceğini ve Temel-Klasik setin yanı sıra yeni çıkacak Macera ve diğer ek paketleri içereceğini gösteriyor. Ayrıca tabii ki karşınızdaki rakipleriniz de Standart destelerini kullanıyor olacak.

5K30PPPHLU4Z1454297079393

Bu Standart format bize neler vadediyor peki?

  • Öncelikle daha taze, yenilikçi bir Hearthstone deneyimi. Bunun yanı sıra standart format meta oyunlarını daha dinamik ve dengeli oynamamıza yardımcı olacak.
  • Yapımcılar daha ilginç, yeni kartlar tasarlarken biraz daha özgür olacaklar. Zamanla  daha eğlenceli kartlarla karşılaşacağız.
  • Yeni oyuncular ise çok fazla kart toplamak zorunda kalmadan oyuna dahil olabilecekler.
  • Ayrıca standart format sadece Arkadaş karşılaşmaları, Dereceli ve Normal oyunlarımızda boy gösterecek. Yani Arena, Solo veya Macera’larda bu modu göremeyeceğiz.
  • Ayrıca bir de diğer konularla alakalı bir bilgi, Standart formatın rotasyonunda bulunmayan kart setlerini satın alamayacağız fakat dust kullanarak yine de bu kartları elde edebileceğiz.

Ve de 2016 Hearthstone Dünya Şampiyonasının modu Standart Mod olacak! Oyuncuların bu değişikliğe adapte olmakta sorunları olacak mı acaba bilemiyoruz ancak alışmaları gerek!


Dereceli

Bu iki yeni format da dereceli sistemine dahil olduğu için iki farklı derecemiz olacak. Yani eğer istersek iki farklı formatta da Legend olabiliriz! Ama sadece iki derecemizden en yüksek olanı ödüllendirilmeye dahil olacak bu yüzden en çok oynamayı istediğinizi oynayın! İki derecenizle de Legend olmaya çalışmanın ödül olarak bir getirisi olmayacaktır.

Ayrıca bu büyük yeniliklere ek olarak küçük ve önemli değişiklikler de gelecek. Bunlardan bir tanesi bir çok oyuncunun zaten istediği deck slotlarının yükseltilmesi. Gelecek yeni güncelleme ile oluşturabileceğimiz deck sayısı 18’e yükseltilecek.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super