Hatchy IWCI 2016 Spekülasyonlarına Cevap Verdi!

Dün gecenin maçları ile birlikte başlayan IWCI 2016 – Meksika turnuvası, daha ilk günden “Reddit” sayesinde spekülasyonların odak noktası oldu. Ortaya atılan bu spekülasyonlara ise SuperMassive takımının koçu Hatchy cevap verdi.

eSpor seven herkesin birleşme noktası olan Reddit, dün gece oynanan maçların sona ermesi ile birlikte RIOT hakkında yaşanan spekülasyonlara tekrardan ev sahipliği yapmayı başardı. Fakat bu sefer eleştiriler Türkiye yerine Meksika’da oynanan Wildcard turnuvası ile ilgili.

Hatchy’nin cevap verdiği iddialar ise kısaca şöyle:

 • Birileri Türk takımının klavyelerini çaldı ve üzerine RIOT oyunculara laptop verdi. Oyuncular ise kendi paralarıyla gidip yeni klavye almak zorunda kaldı.
 • Oyuncular silah sesleri duydular, korktular ve takım menajeri gelip onları aldı.
 • Dumbledoge yanlış rünleri seçti, RIOT’a remake için başvurdu ancak kabul edilmedi.
 • Ayrıca otelde ve internet kafede 60 hz monitörlerde antrenman yapıldı.
 • Oyuncular yüksek ping ile antrenman yaptılar.
 • Antrenman yapılan ve maçların oynandığı yer dayanılmayacak şekilde sıcaktı.

sda

Bu iddiaların hepsine zaten bir yorum üstünden cevap veren SuperMassive koçu, yoğun istek üzerine bir Reddit gönderisi açtı ve ortaya atılan spekülasyonların hepsini kendi açısından anlatarak yalanladı.

 • Meksika’da klavyelerimizin çalındığına ve yenilerini almak zorunda kaldığımıza dair söylentiler var ki bunlar tamamen yanlış ve uydurma.
 • Silah sesleri duyduğumuza ve menajerimizin bizi gelip aldığına dair de söylentiler var. Aslında buna baya bir güldük. Kaldığımız yer mükemmel ve çok iyi zaman geçiriyoruz. Silah sesi filan yok, sadece çok güzel yemekler var.
 • Bazıları ise RIOT Mexico görevlilerinin oyuncularla yeteri kadar ilgilenmediğini ve ulaşımda yardımcı olmadığını söylemiş. Bir başka yanlış. Vardığımız an RIOT görevlileri bizi zaten arabalarıyla bekliyorlardı. İletişim kurmamız için görevlilerin telefon numaraları, sınırsız internet ve ulaşım için de uygulamalar verildi.

Tamamen yanlış olan konuların hepsini yalanlayan Hatchy, gönderinin kalan kısmında ise IWCI 2016 hakkında yarı yarıya doğru olan konuların hepsini açıklığa kavuşturdu.

 • İnternet kafede monitörlerin 60hz olması, evet bu olay doğru ve baya kötü. Oyuncular normalde kullanmaları gereken 144hz monitörler ile antrenman yaptıkları 60hz monitörler arasındaki farkı hissettiler. Her neyse ki RIOT Meksika görevlilerine söylediğimizde diğer gün elimize bir sürü 144hz monitör geçti.
 • İnternet kafenin çok sıcak olması, bu da doğru ve ilk zamanlarda çok büyük problemdi. Ancak sonrasında tekrardan RIOT görevlilerine başvurduk ve getirdikleri ekipmanlar ile ortamı güzel bir sıcaklıkta tutmayı başardılar. En ufak problemde bile RIOT Meksika görevlileri eforlarını en yüksek seviyede sarf ettiler. 

Kısaca SuperMassive koçu Hatchy sayesinde bir spekülasyon daha yalanlandı. İlerleyen maçlar boyunca temsilcimizin çok daha iyi gitmeleri dileğiyle birlikte SuperMassive yanındayız. Haydi asalım şu bayrakları!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super