Dünya Şampiyonasını İzlemek İsteyenler LoL TV’ye

Dünya şampiyonasında ilk hafta sona erdi.  Mordekaiser süprizi, Darius’un Dünya Şampiyonasında ki ilk pentayı atması, birçok sürpriz galibiyet ve favori isimlerin kötü performansları herkesi şaşırttı. Bu hafta ise dünya şampiyonasında ki grup mücadeleleri sona erip gruplardan kimlerin çıkacağını ve çeyrek finalde kimlerin boy göstereceği belirlenecek. Dünya Şampiyonasının bu hafta olan maçları başlamadan önce 7 Ekim çarşamba günü Jhonnie, Kaan Kural ve Regarnur’un analizleriyle geçen haftanın değerlendirmesi,  gruplardan kimleri çıkacağına dair yorumlar LoL TV ekranlarında yayınlanacak Dünya Şampiyonası Özel programında olacak. LoL TV ekranlarında yayınlanacak Dünya Şampiyonası Özel, saat 19.00’da başlayacak. Ayrıca LoL TV de bu haftanın programı şu şekilde;

7 Ekim Çarşamba

  • 19.00: Dünya Şampiyonası Özel

Analistler: Jhonnie, Kaan Kural, Regarnur

Geçtiğimiz hafta ilk 2 gün 17.00’da, hafta sonu ise 15.00’da başlayan Dünya Şampiyonası bu hafta farklı bir takvim izliyor olacak.

Şampiyonada A Grubu maçları ve C Grubu maçları hafta içi oynanıyor olacak. 8 Ekim Perşembe günü A Grubu mücadeleleri, 9 Ekim Cuma günü ise C Grubu karşılaşmaları saat 15.00’da başlayacak.

Puan durumunun iyice kızıştığı A Grubu, 4 takımın da gruptan çıkma şansına sahip olduğu tek grup olma niteliğini taşıyor. C Grubu’nda ise H2k-Gaming ve Bangkok Titans ikilisi SKTelecom T1 ve EDward Gaming’e karşı mucize yaratmaya çalışacak.

Grup maçlarının hemen öncesinde Dünya Şampiyonası Özel programının tekrarı yayınlanacak.

8 Ekim Perşembe

  • 13.00: Dünya Şampiyonası Özel (tekrar)
  • 15.00: Dünya Şampiyonası A Grubu maçları

Analist masası: Regarnur, TrieLBaenRe
Sunucular: Glandal, Jhonnie, Kaan Kural, tonbaliklimakarna

9 Ekim Cuma

  • 15.00: Dünya Şampiyonası C Grubu maçları

Analist masası: Jhonnie, tonbaliklimakarna
Sunucular: Glandal, Regarnur, Scarlet, TrieLBaenRe

Hafta sonunda ise sırasıyla D ve B grubu karşılaşmaları oynanacak. LGD Gaming’in sürpriz şekilde 3’te 0 yaptığı D Grubu, Dünya Şampiyonası’nın favorilerinden olan Çin temsilcisinin geri dönme yarışına sahne olacak. Avrupa’dan gelen Origen’in 3 galibiyetle lider olduğu grupta KT Rolster ve Team SoloMid ise LGD’yi saf dışı bırakarak gruptan çıkmaya çalışacak.

B Grubu, şu an A Grubu’ndan sonra yarışın en çok kızıştığı yer olarak göze çarpıyor. Bu grupta sergilediği performansla herkesi hayrete düşüren Cloud9, bir galibiyet daha alması durumunda gruptan çıkmayı garantileyecek. Birer galibiyete sahip ahq e-Sports Club, Fnatic ve invictus Gaming hem Cloud9’a mağlup olmamaya hem de birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışarak Dünya Şampiyonası’ndaki yoluna devam etme uğraşında olacak.

Hafta sonunda maçlar Cumartesi saat 13.00’da, Pazar ise 11.00’da başlayacak.

10 Ekim Cumartesi

  • 13.00: Dünya Şampiyonası D Grubu maçları

Analist masası: Scarlet, TrieLBaenRe
Sunucular: Jhonnie, Kaan Kural, Regarnur, tonbaliklimakarna

11 Ekim Pazar

  • 11.00: Dünya Şampiyonası B Grubu maçları

Analist masası: tonbaliklimakarna, TrieLBaenRe
Sunucular: Glandal, Kaan Kural, Regarnur, Scarlet

Dünya Şampiyonası Grup Aşaması sırasında oynanacak karşılaşmaların detaylı fikstürünü, puan durumlarını ve özel makaleleri lolespor.com adresinde bulabilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super