Dominion İçin Ayrılık Vakti Geldi!

Dominion ve Krital Kayalık modlarının bir daha aktif şekilde oynanmamak üzere devre dışı bırakıldığı kesinleşti ve resmi olarak duyuruldu! İşte bu haberi kesinleştiren o duyuru cümlesi:

“Dominion ve Kristal Kayalık’ı 22 Şubat Pazartesi günü özel oyunların arasından çıkarıyor ve kalıcı olarak devre dışı bırakıyoruz.”

Dominion neredeyse dört yıldan uzun bir süredir League of Legends oyuncularına hızlı çatışmalar, hedef temelli, savunma odaklı bir oyun sunmak için ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda bu modun yeni oyuncuları içine çekeceğini, Sihirdar Vadisi kadar ilgi çekici olacağı düşünülmüştü.

Ama maalesef beklentilerin aksine, LoL oyuncularının %0,5’inden daha azı Dominion’ı aktif olarak oynuyor ve bu sayının bir kısmı da botlarla oynanan oyunları kapsıyor. Ayrıca Dominion sırası, ciddi bir ilgi odağı hâline gelecek kadar büyük de değil; Bu da sayının iyice azalmasına neden oluyor…

lol-dominion

Ayrıca eşleştirme sistemi gereği, Dominion sırasında beklenildiği süre boyunca olası rakip sayısı da o kadar genişliyor. Zaten oyuncuların bu kadar azı bu modu tercih ettiğinden  Dominion oyunlarında farklı düzeylerden oyuncular karşı karşıya gelebiliyordu.

League of Legends’ın resmi sayfasında yayımlanan bu haberde ayrıca şu mesaj da eklenmiş :

“Geçtiğimiz dört yıl boyunca Kristal Kayalık’ı kendine yuva belleyen oyuncular için, bugün bu duyuru yayımlanmadan hemen önce Dominion sırasının bir kaydını alacağız. Ardından, Dominion eşleştirmelerinde (Yapay Zekâya Karşı karşılaşmalar hariç) 100’den fazla zafer kazanmış herkese özel ve bir daha hiçbir şekilde sunulmayacak bir Sihirdar Simgesi dağıtacağız.

Bahsettiğimiz simgeyi bu duyuruyu takip eden iki hafta içerisinde hesabınızda görebilirsiniz! Bunun, binlerce saatinizi ayırıp oynadığınız modu kaybetmenin üzüntüsüne merhem olamayacağının farkındayız. Yine de Vadi’de bize katılmayı isterseniz Dominion farkınızı göstermenizi sağlayacak bir aracı hak ettiğinize inanıyoruz.”

Dominion haritasını sınırlı bir oyun modu olarak kullanmayı düşünseler de henüz hiçbir şey netleşmiş değil. Ayrıca daha fazla bilgiye de resmi siteden ulaşabilmeniz mümkün!

Siz ne düşünüyorsunuz? Dominion kalmalı mıydı, yoksa kaldırılması iyi mi oldu? Biz zaten aktif olarak oynamadığımız için hayatımızda fazla bir şey değişeceğini düşünmüyoruz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super