CS:GO PRO LEAGUE FİNALLERI LONDRA’DA!

ESL Counter Strike Global Offensive Pro League’in üçüncü sezonunun iki aydan az bir süre içerisinde bitmesiyle birlikte büyük finallerin Londra’daki O2 Arena’da yapılacağı duyuruldu.

Turnuvanın grup aşamaları 11-12 Mayıs arası, İngiltere/Leicester’da ESL Stüdyolarında gerçekleşecek. 14-15 Mayısta gerçekleşecek büyük finallerde kazanan takım $750,000 değerindeki ödül havuzunun $200,000’ını seyircilerin önünde canlı bir şekilde ödül olarak alacak. ESL Pro Gaming‘in başkan vekili, Ulrich Schulze, bu durumu “Bu zamana kadar ki en prestijli Profesyonel Lig” olarak adlandırıyor ve şirket bu yılın canlı finalleri ile bunu bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Fnatic, bu güne kadar iki ‘Pro League ödülünü eve götürebilmiş tek takım ancak bu takım da Temmuz 2015 tarihinde Köln’de sürpriz finalistleri Cloud9 tarafından yenilgiye uğradı. Bundan sadece dört ay önce ise Burbank,Kaliforniya’da Sezon 2 finallerinde Natus Vincere‘ı yendiler.

23124525993_d17b9afcd8_k

Bu sezon Fnatic‘in hala diğer takımlara oranla baskı sahibi olmasıyla birlikte bizi şaşırtabilecek şeyler de ortaya çıkabilir. Avrupa takımlarının bulunduğu lig durumunda Ninjas in Pyjamas şuan ilk sırada durumunu korumakta. Fnatic ve Astralis 3 puan geride (1 win) kalarak ikinci ve üçüncülüğü taşırken, dördüncü sırada Avrupa’dan G2 Esports bulunuyor. Dünyanın en iyi takımlarından biri olması gereken Virtus.Pro ise şaşırtıcı bir şekilde en sonda bulunuyor. Amerika sıralamasında ise Luminosity Gaming birinci devam ederken Cloud9 ve Selfless 36 puan ile ikinci. Ünlü takımlardan Team Liquid 8. sırada, CLG ise 10. sırada durumunu koruyor.

Kısacası hem Amerika hem de Avrupa’dan katılacak takımlar ile birlikte oluşacak bu Pro League finali çok heyecanlı olacağa benziyor. Bakalım Fnatic son zamanlarda her turnuvayı domine ettiği gibi bu finalde de bir şeyler yapabilecek mi?

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super