Call Of Duty Turnuvaları Sağlam Geliyor!

Activision Blizzard’ın geleceği gerçekten de, tamamen eSpor’a yönelik. Şirketin son açıklanan raporlarına ve Blizzard’ın düzenlediği son konferansa göre, şirketin ilerleyeceği yönün eSpor olduğuna dair bir çok işaret bulunmakta. Bu da sadece turnuva düzenleyip daha çok oyun satmaktan daha büyük bir stratejinin konusunu açıyor!

Yakın zamanda MLG şirketini satın almaları ve ESPN Exec’i tutmaları planların gerçekleşeceğine dair oldukça büyük ipuçları tabii ki, ancak CEO Bobby Kotick şirketin gelecekteki yönelimleri ile ilgili daha da açık bir iddia sundu.

Şirketin daha çok ses getirmesi için yöneticiler fikirlerini bir araya getirdiler ve bugünlerde;

1) Tüm ürünlerdeki aylık toplam aktif kullanıcı sayısına bakıp, bu oyuncuları bir kullanıcı ağı olarak ele aldılar.

Şirketin COO’su Thomas Tippl, görüşme sırasında “4. çeyrekte, aylık kullanıcı sayımız 80 milyon  ile en yüksek değere ulaştı.” dedi.

2) “Yıllık oyuncu sözleşmesi modelini” ele alarak oyuncuları şirketin bayiliklerine bağlama ve onları değişik girişimler ile orada tutmaya yönelik araştırmalar yapıldı. Exec’lerin vaadine göre bu şirketin gelirini yılın erken dönemlerine yönlendirecek.

Örnek olarak, Activision CFO’su Dennis Durkin Gelecek yıl Call of Duty satışlarının düşeceğini, ama Activision’ın dijital girişimleri sayesinde gelirin artacağını tahmin etmişti. Activision Yayıncılık CEO’su Eric Hirshberg; “Ekstra satışlar… giderek önemli hale geliyor ve inanılmaz hızlı artıyor.” dedi.

Ayrıca Activision Blizzard oyunlarının izlenme sayılarını da kağıda dökerek izleyecekleri politikalar hakkında değerlendirme yapan yöneticiler, görünüşe göre 2016 yılına tüm şirket olarak bomba gibi geleceklerini göstermek istiyorlar.

Özellikle Türkiye’de en sevilen oyunlardan biri olan Call Of Duty de tabii ki bu değişimlerden etkilenerek sevenlerine daha iyi ve daha efektif bir şekilde kendini sunmayı başaracaktır. İlerleyen günler bize bu değişimlerin etkisini gösterecek!

Daha fazla bilgiye ve haberin ana kaynağına buradan ulaşabilirsiniz!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super