Arc Warden İlk Defa Profesyonel Arenada Seçildi!

DotaCinema’s Captain’s Draft 3.0 turnuvasının grup mücadelesinde, Evil Geniuses ve Team Liquid karşı karşıya geldi. Bu maçta uzun zamandır rekabetçi oyunlarda göremediğimiz bir olay yaşandı.

Evil Geniuses takımının, kendinden çok söz ettiren oyuncularından biri olan Clinton ”Fear” Loomis profesyonel arenada pek de alışkın olmadığımız Arc Warden’ı seçti. Bu hamlesiyle rakip oyuncuları ve tabii ki izleyiciler’i şaşırtan Fear, safe lanede Peter ”ppd” Dager’ın oynadığı Ancient Apparition karakterinin de desteğiyle oyunu takımına kazandırdı.

Team Liquid takımı oyun başlarında, 14 dakika içerisinde 3 kill alarak her ne kadar avantaj elde ettiyse de, Fear’ın oynadığı Arc Warden önderliğinde, takım savaşından yine Arc Warden’ın double kill alarak çıkmasıyla durum dengelendi.

Daha sonrasında Fear, oyunun 27 dakikasında bu tip karakterlerin olmazsa olmazı haline gelen Divine Rapier itemini alarak, popüler bir taktik denedi. Bu taktiğin işe yaramasıyla birlikte, oyunun 37 dakikasında ikinci Divine Rapier’ı alan Fear neredeyse durdurulamaz bir hale gelmişti. Oyunun sonunda ise tabi ki Fear’ın güzel oyunu ve Arc Warden seçiminin etkisiyle Team Liquid maçı güzel bir üstünlükle kazandı. Fear maç sonunda Arc Warden seçimiyle doğru bir karar verdiğini skorunda da yansıttı. Fear maç sonunda istatistiği 8 / 2 / 7 ve 792 GPM şeklindeydi.

Fear’ın bu seçiminin etkilerini ve Arc Warden’nın ilk defa seçildiği maçı izlemek isteyenleri alttaki videoya bakabilirler. Şahsen biz bu seçimi daha fazla görmek isteriz!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super