Akashı – DeathTrap – Space Soldiers Üçgeni!

Türkiye’de Counter Strike ortamını yakından takip edenlerin bileceği üzere geçtiğimiz günlerde Multiplayer CS:GO turnuvası sonuçlandı ve Space Soldiers büyük ödülün sahibi oldu. Ancak turnuva öncesi yaşanan olaylar turnuvadan daha dikkat çekici bir konumdaydı. Bu karmaşık durumu sizler için 1 haber altında toplayarak özetlemek istedik. 3 ayrı sayfadan gelen resmi açıklamaların bir Akashi bir de DeathTrap tarafını inceleyeceğiz.

İlk olarak hep birlikte olayı kaçıranlar için bir özet geçelim. Turnuvanın başlamasına çok az kala Multiplayer tarafından Death Trap oyuncularından birinin turnuvaya katılamayacağını ve onun yerine başka bir oyuncunun oynayacağı canlı yayında açıklandı. Açıklamadan sonraki maçlarda ise oynayamayan oyuncu “Akashi” yerine “Marqnue” yer aldı. Olayların başlaması ise buna dayanıyor. Çünkü bu oyuncu değişikliği hakkında herkesten farklı bir yorum var.

Öncelikle ilk paylaşımı yapan ve yaşanan bu olay yüzünden turnuvada yer almayan Akashi’nin gönderisini inceleyelim.

asdsadsa

Öncelikle gönderide Akashi’nin takımdan atılacağını öğrenmesinin hırsıyla turnuva alanından ayrıldığı zaten belirtiliyor. Bu sinirin üstüne oynamayacağını söylüyor ve düşünüp geri geldiğinde emeklerine yazık olmaması için oynayabileceğini söylüyor ancak takım yöneticisi kabul etmiyor çünkü yedek oyuncuyu çağırdıklarını söylüyor.

Taraftarların çoğunluğu Mahire takımdan çıkartılma kararının turnuva alanında takım tarafından söylendiğini sansa da aslında olay Death Trap resmi açıklamasıyla beraber daha da kesinleşti. Ancak o açıklamaya sonrasında geçeceğiz. Mahirin gönderi sırasında kızdığı şey ise kendisine haksızlık yapılarak bu olayın profesyonelce olmadığı ve ne kadar adam vurursa vursun yine de takıma yaranamayacağını söylemesi. 

Akashi’nin gönderisinin sonucuna gelecek olursak, Akashi takımdan atılacağını ve arkadaşlarının arkasından iş çevirdiğini duyunca sinirleniyor ve turnuvada takımın ismi altında yer almamak istediğini söylüyor bu yüzden de turnuva alanından maça yakın saatlerde ayrılıyor. Bu haber duyulduktan sonra ise takım yöneticileri tecrübeli oyuncu Marqnue’yi Akashi’nin yerini doldurmak üzere çağırıyorlar. Akashi fikrini değiştirip oyunda yer alma kararı alsa da yönetim artık yedek oyuncuyu çağırdıklarını ve alamayacaklarını söylüyor. Akashi de evine geri dönüyor.

12439527_1051082028267723_235188158934754316_n

Gönderiye göre Death Trap ile Team 11 birleşiminden sonra alınan disiplin kararına Mahirin uymamasıyla başlayan takımdan atma düşüncesi, turnuva elemelerinde takımın elenmesiyle birlikte daha da güçleniyor. Çünkü oyuncuların hepsi üzgün olmasına rağmen Mahir buna ayak uydurmuyor ve gayet rahat davranıyor.

Asıl turnuva olayları ise burada. Yazılan yazıya göre Mahir turnuva günü olayı öğrendikten sonra yöneticiye oynamayacağını belirtiyor ve öğrendiği kişi ile birlikte Space Soldiers odasında 20 dakika kalıyor. Tabii ki bu olay hakkında hiçbir şekilde net bir şey söylenemez.

Her ihtimale karşı Death Trap o olaydan sonra bütün taktiklerini değiştirerek rastgele bir oyun sergilemeye başlıyor. Çünkü taktik sızdırılması durumunda bütün turnuva çöpe gidebilir.

Mahirin oynamamak istemesinden sonra yerine Marqnue bulunuyor ancak bulunduktan sonra Mahir geri gelip oynamak istediğini belirtiyor. Yönetim ise bunun çocuk oyuncağı olmadığını söyleyerek kabul etmiyor.  Yerine rica dolayısıyla gelen Marqnue oynuyor ve turnuva boyunca Akashi’nin yerini Marqnue yer alıyor.

Space Soldiers üçgeninin başlangıç yeri ise işte tam burası. Mahire takımdan atılacağını Space Soldiers odasında söyleyen kişi Emre “e1” Biçer. Gönderiye göre maçtan tam 1 saat önce Mahire takımdan atılacağını söylüyor ve bunu otelden takım ayrılırken belirtiyor.

Olayı Mahire söyleyen e1’in bu olayı yaklaşık 1 haftadır bildiği de gönderiler içerisinde yer almakta. Takım yöneticisi ise e1’e tek bir soru soruyor. “Madem 1 haftadır biliyordun neden maçtan 1 saat önce söyledin?” Burada ise sızan bir bilginin SS lehine bilerek kullanıldığı iddia ediliyor. Ancak Death Trap hiçbir şekilde bir illegal olay olmadığını. Space Soldiers takımının bileğinin hakkıyla kazandığını da belirtmekte.

12141662_1616151018636546_6040431218148144420_n

 Gerçekleşen olayları elimizden geldiğince objektif bir biçimde sizlere yansıtmaya çalıştık. Ekip olarak tek isteğimiz bu olayların bir daha yaşanmaması ve bütün oyuncuların kariyerlerine kendilerini geliştirerek daha iyi bir şekilde devam etmeleri. İlerleyen turnuvalarda Akashi’nin yerini Marqnuenin doldurabileceği söz konusu. Gelişmeleri ve takımların durumlarını gelecekte göreceğiz. Daha fazla haber için bizi takip etmeyi unutmayın!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Watch Dragon ball super